2 WIELOPOZIOMOWA DRUŻYNA HARCERSKA „Wiercipięty” im. Adama Mickiewicza

2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Wiercipięty im. Adama Mickiewicza działa od 70 lat przy Szkole Podstawowej nr 1 w Oławie. W podziemiach szkoły mamy harcówkę, w której co piątek odbywają się zbiórki. Na nazwę „Wiercipięty” zasłużyliśmy sobie tym, że ciągle się wiercimy i wszędzie nas pełno. Wśród nas są harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i niesamowici, niezastąpieni rodzice. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Spotkacie nas tam, gdzie jest potrzebna służba, sami też inicjujemy wydarzenia, podczas których pomagamy. Ostatnio np. dzieciom z Aleppo oraz Dzieciom z Dworca Brześć. W albumach i kronikach zobaczycie nas na zdjęciach z obozów w Lubiatowie i z wielu zlotów, np. a Anglii, w Niemczech, a także w Gnieźnie, Krakowie czy Gdańsku. Latem spotkacie Wiercipięty gdzieś w Polsce na samodzielnym obozie drużyny i naszej zaprzyjaźnionej 1 GZ Sprytne Plastusie. Wyróżniają nas barwy: chaber i żółty. Z naszej drużyny wyrosło wielu wartościowych ludzi, którzy nieraz nas odwiedzają i miło wspominają czas spędzony w mundurze. Ostatnio, oprócz zbiórek, uczestniczymy w warsztatach plastycznych, Druh Władysław Superson pokazuje nam, jak malować akwarelami. Wśród nas jest wielu siatkarzy, miłośników książek, mamy pasjonatów modelarstwa, boksera, baletnicę, pszczelarza, muzyków i plastyków. Bardzo się od siebie różnimy, ale w tej różnorodności tkwi nasza siła, bo kiedy przesyłamy sobie Braterską Iskierkę Przyjaźni, to wiemy, co jest naprawdę ważne w naszym harcowaniu.

Drużynowy: pwd. Robert Piotrowski

Posted in Drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *