Hufcowy Zespół Kształcenia

Zespół Kształcenia tworzą instruktorzy, których wspólne działania mają na celu wspieranie w rozwoju i prowadzenie kształcenia kadry hufca. Zorganizowane formy szkoleniowe skupiają się na przygotowaniu do pełnienia określonych funkcji, a także zdobywaniu i systematyzacji wiedzy, kompetencji oraz potrzebnych umiejętności. Do zespołu należą:
– phm. Daria Smertyha-Kurek (SOKK 936/2017) – kierownik ZK
– phm. Justyna Kłeczek,
– pwd. Izabela Wójciak,
– phm. Marcin Najowicz.

Krąg Instruktorski „Wataha”

Witajcie jesteśmy Kręgiem Instruktorskim który powstał na przełomie 2004/2005 roku podczas zmian metodycznych w ZHP. Nasz krąg na początku realizował zadania związane z rozwojem ruchu wędrowniczego w naszym hufcu organizował warsztaty szkolenia spotkania. W późniejszym okresie wspieraliśmy rozwój harcerzy starszych poprzez organizację cyklicznej imprezy „Mała Akademia Przygody” której odbyło się aż osiem edycji. Krąg zrzesza instruktorów i kandydatów na instruktorów oraz wiele ludzi wspierających naszą organizacje nie będąc zrzeszeni. W sumie jest nas ponad 20 osób realizujemy wiele działań przez różne podgrupy które wyrosły z kręgu jak grupa kwatermistrzowska, harcerski klub specjalnościowy. Nasz harcerski klub wspiera działalność w wielu specjalnościach jak obronna, spadochronowa, wspinaczkowa, survivalowa, sportowa.
Realizujemy wiele dziwnych działań, najczęściej takich których nikt nie chce. Naszym priorytetem jest wspieranie hufca w jego działalności. Wszystkich którzy by chcieli do nas wstąpić serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt pod adresem toperz @ wataha.eu

Drużyny Harcerskie

1 Drużyna Wędrownicza „Ze’ev Południa”

1 Drużyna Wędrownicza „Ze’ev Południa” powstała we wrześniu 2013 roku. Jej założycielem i pierwszym drużynowym był pwd. Jakub „Zeus” Kłeczek HR. Drużynę tworzą uczniowie ze szkół średnich miasta Oława, oraz uczniowie ostatnich klas oławskich gimnazjów.
Drużyna pracując metodą małych grup realizuje zadania w patrolach zadaniowych. Na czele konkretnych grup stoją członkowie drużyny. Pracujemy na dwóch stopniach harcerskich, tj. HO i HR, zdobywamy sprawności mistrzowskie, oraz staramy się zdobywać znaki służb.
W rocznej pracy organizujemy biwaki, oraz wyprawy turystyczne (Norwegii). Uczestniczymy tez w wielu imprezach chorągwianych i krajowych. Nasze zbiórki odbywają się w czwartki o godzinie 18.45 w hufcu w Oławie.


Drużynowa pwd. Patrycja Turczańska


9 Drużyna Harcerska „SZAROTKA” o specjalności Czerwonych Beretów -Górskiej

Czuwaj!
Nasza drużyna działa przy szkole podstawowej numer 8 już od 18 lat, co piątek o godzinie 15:37 spotykamy się aby przeżyć nową przygodę! A może i ty masz ochotę nas poznać, zawiązać nowe przyjaźnie, zrealizować wyzwanie, nauczyć się czegoś nowego a przede wszystkim dobrze się bawić ? Zapraszamy do nas na zbiórki !!!!


Drużynowa pwd. Jagoda Banaś


W tej zakładce znajdziecie drużyny działające w naszym hufcu oraz sposób kontaktu z nimi.

 

Numer Drużyny Nazwa Drużyny Kontakt z drużyną
1 DRUŻYNA WĘDROWNICZA „Ze’ew Południa” Drużynowa
pwd. Patrycja Turczańska
E-mail
2 WIELOPOZIOMOWA DRUŻYNA  HARCERSKA im. Adama Mickiewicza Drużynowy

pwd. Robert Piotrowski
E-mail

4 DRUŻYNA HARCERSKA im. Janusza Korczaka Drużynowa
pwd. Izabela Wójciak
E-mail
6 DRUŻYNA HARCERSKA „TĘCZOWY SZLAK” Drużynowa
pwd. Magda Paluch
E-mail
8 DRUŻYNA HARCERSKA „AGRONAUCI” Drużynowa
sam. Oliwia Leszczyńska
9 DRUŻYNA HARCERSKA „SZAROTKA” Drużynowa
pwd. Jagoda Banaś
E-mail
18 DRUŻYNA HARCERSKA „PHOENIX” Drużynowa
pwd. Sandra Biela
27 DRUŻYNA HARCERSKA „IMPULS” Drużynowy
pwd. Andrzej Zelmanowicz
E-mail
PRÓBNA DRUŻYNA HARCERSKA Działająca przy Szkole Podstawowej nr 4 w Oławie Drużynowa
sam. Patrycja Lipińska

Gormady Zuchowe

1 GROMADA ZUCHOWA „SPRYTNE PLASTUSIE”

Czuj! Jesteśmy gromadą „Sprytnych Plastusiów” i działamy w Szkole Podstawowej nr 1. Jest nas bardzo dużo, ale druhna Magda świetnie sobie z nami radzi i dba o to, byśmy na każdej zbiórce świetnie się bawili. Spotykamy się co tydzień w swojej własnej zuchówce, zapraszamy Ciebie również!
Drużynowa pwd. Magda Gachowska


2 GROMADA ZUCHOWA „LEŚNE DUSZKI”

Czuj! „Leśne Duszki”, działa w Szkole Podstawowej nr 1 im Bolesława Chrobrego. Zbiórki odbywają się w środy co drugi tydzień. Drużynowa phm. Magda Filuba.


3 GROMADA ZUCHOWA „SZALONE MINIONKI”

CZUJ! Nasza gromada działa od września 2017r, jak sama nazwa wskazuje uwielbia wszystko co szalone i zwariowane. Na każdej zbiórce zuchy mają okazję do nauczenia się nowych umiejętności, zagrania w ciekawe gry oraz zabawy, jak i również do zaznajomienia się ze światem zuchów. Na każdej zbiórce towarzyszy nam nasz szalony pacholik w postaci minionka. Nasze zbiórki odbywają się w środy w SP4, w godzinach 15:30-17:00. Jeśli jesteś głodny szalonych przygód, minionkowych biwaków oraz wspaniałej zabawy to zapraszamy do nas!
Drużynowy pwd. Michał Strzelczyk


4 GROMADA ZUCHOWA „ZWINNE PANTERKI”

Zapraszamy na zbiórki 4 GROMADA ZUCHOWA „Zwinne Panterki” w każdy Wtorek do Gminnej Szkoły Podstawowej przy ulicy Lwowskiej w Oławie o godzinie 12.30-13.30.


Drużynowa sam. Kamila Dokiciuk


8 GROMADA ZUCHOWA „SMERFY”Drużynowa pwd. Klaudia Karpińska


13 GROMADA ZUCHOWA „ROZBRYKANE TYGRYSKI”


„Ma Tygrys powody do dumy i cenę swą dobrze zna,
bo całe ciało ma z gumy, sprężyny na dole ma,
skacze, bryka i wiruje, braknie mu aż tchu,
szaleje bez końca, bo widzi i czuje, że nie ma równych mu!”

Czuj!
Jesteśmy 13 Gromadą Zuchową „Rozbrykane Tygryski” i działamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Oławie. Tak jak Tygrysek nie potrafimy siedzieć spokojnie, kiedy wokół czeka na nas tyle przygód! Nasze druhny – Laura oraz Maja – dbają o to, byśmy nigdy się nie nudzili. Jeśli chcesz do nas dołączyć, koniecznie zajrzyj na naszą zbiórkę w piątek o 15:30-17:00 w sali nr 11


Drużynowa sam. Laura Biela