18 DRUŻYNA HARCERSKA „PHOENIX”

Czuwaj!
Zobacz to my! Phoenixy!
U nas dobra zabawa, to jest podstawa..
Więc jeśli chcesz na zbiórkę przyjść, nie masz co się kryć!
A więc zapraszamy, drzwi otwarte mamy 😉
Jak co tydzień, WTORKI 16:00 Hufiec ul. Kamienna 4!

Drużynowa: pwd. Sandra Biela
Kontakt: sandra.biela@zhp.net.pl

1 DRUŻYNA WĘDROWNICZA „Ze’ew Południa”

1 Drużyna Wędrownicza „Ze’ev Południa” powstała w 2014 roku. Od tego czasu działa nieustannie, jej drużynową jest pwd. Patrycja Turczańska. Jesteśmy przede wszystkim zgraną ekipą, która świetnie sobie radzi z każdym zadaniem. Jeśli jesteś chętny przeżyć prawdziwą przygodę oraz poznać nowych znajomych to my Ci to umożliwmy. Dlaczego?

Ponieważ całą drużyną jeździmy na ogólnopolskie rajdy oraz organizujemy własne biwaki wyjazdowe z innymi drużynami wędrowniczymi z całej Polski.

Zapraszamy każdego chętnego w wieku od 14-21 lat na nasze zbiórki, które odbywają się w czwartki w godzinach 18:30-20:15. Nie może Was na nich zabraknąć!!

Drużynowa: pwd. Patrycja Turczańska
Kontakt: 667-040-197

2 WIELOPOZIOMOWA DRUŻYNA HARCERSKA „Wiercipięty” im. Adama Mickiewicza

2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Wiercipięty im. Adama Mickiewicza działa od 70 lat przy Szkole Podstawowej nr 1 w Oławie. W podziemiach szkoły mamy harcówkę, w której co piątek odbywają się zbiórki. Na nazwę „Wiercipięty” zasłużyliśmy sobie tym, że ciągle się wiercimy i wszędzie nas pełno. Wśród nas są harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i niesamowici, niezastąpieni rodzice. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Spotkacie nas tam, gdzie jest potrzebna służba, sami też inicjujemy wydarzenia, podczas których pomagamy. Ostatnio np. dzieciom z Aleppo oraz Dzieciom z Dworca Brześć. W albumach i kronikach zobaczycie nas na zdjęciach z obozów w Lubiatowie i z wielu zlotów, np. a Anglii, w Niemczech, a także w Gnieźnie, Krakowie czy Gdańsku. Latem spotkacie Wiercipięty gdzieś w Polsce na samodzielnym obozie drużyny i naszej zaprzyjaźnionej 1 GZ Sprytne Plastusie. Wyróżniają nas barwy: chaber i żółty. Z naszej drużyny wyrosło wielu wartościowych ludzi, którzy nieraz nas odwiedzają i miło wspominają czas spędzony w mundurze. Ostatnio, oprócz zbiórek, uczestniczymy w warsztatach plastycznych, Druh Władysław Superson pokazuje nam, jak malować akwarelami. Wśród nas jest wielu siatkarzy, miłośników książek, mamy pasjonatów modelarstwa, boksera, baletnicę, pszczelarza, muzyków i plastyków. Bardzo się od siebie różnimy, ale w tej różnorodności tkwi nasza siła, bo kiedy przesyłamy sobie Braterską Iskierkę Przyjaźni, to wiemy, co jest naprawdę ważne w naszym harcowaniu.

Drużynowy: pwd. Robert Piotrowski

6 GROMADA ZUCHOWA „POLARNE FOCZKI”

Czuj! Nazywamy się „Polarne Foczki” i jesteśmy nową gromadą w hufcu ale staramy się dotrzymać kroku innym. Nasze zbiórki odbywają się w poniedziałki w godz. 15:30-17:00 w Szkole Podstawowej nr 2. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne przeżycia zuchowych przygód.

Drużynowa: sam. Weronika Nowak
Kontakt: 532-064-492, weronika.nowak4@zhp.net.pl